İyi Örnek Başvurusu

Okulunuzda/eğitim kurumunuzda uyguladığınız iç veya dış mekân öğrenme ortamı tasarımını, düzenlemesini, bahçe peyzajını, çok amaçlı kullanım mekânını ya da tasarladığınız/geliştirdiğiniz okul içi, okul dışı öğrenme tasarımını sunabilirsiniz.

Sunulan iyi örnekler, İyi Örnekler Oturumunda sunulacak ve Konferans mekânında sergilenecektir. İyi Örnekler, Jüri tarafından değerlendirilecek ve seçilen iyi örnekler ödüllendirilecektir.

İyi Örnek Başvuru Kuralları:

  • Her iyi örnek sunumu için 10 dakika ayrılacaktır.
  • İyi Örnekler, uygulandığı mekânın betimlemesi, özgün yanları, öğrenci, öğretmen ve varsa veli ve diğer paydaş görüşleri ve mekânın görsellerini kapsayacak biçimde özet olarak gönderilmesi beklenmektedir.

Okul Tasarımı ve Estetiği Resim Sergisi

Sergilenmek Üzere Gönderilecek İyi Örnek Görsellerinin Teknik Özellikleri

Gönderilecek dijital dosyalar tarafımızdan basılacaktır. Sergilenmek üzere gönderilen görseller aşağıdaki özelliklere uygun olmalıdır:

Ebatlar: 30cm x 50cm
Format: JPG
Çözünürlük: 250dpi

İyi Örnek Görsellerinin Gönderim Biçimi

Çalışmaları ispc2019@gmail.com adresine konu bölümüne “İyi Örnekler Sergisi Görseli” yazılarak ekli dosya şeklinde gönderilmelidir.

İyi Örnek Jürisi

Doç. Dr. Doğan ARSLAN (İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel iletişim Tasarımı Bölümü İnteraktif Medya Tasarım Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)
Doç. Dr. Özlem OĞUZHAN (İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel iletişim Tasarımı Bölümü İnteraktif Medya Tasarım Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)
Doç. Dr. Fatma Evren DAŞDAĞ (İstanbul Medeniyet Üniversitesi Edebiyat Sanat Tarihi Bölümü Türk ve İslâm Sanatı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)
Doç. Dr. Yıldız AKSOY (İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü Şehir ve Bölge Planlama Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)
Dr. Öğr. Üyesi Özge SAYILGAN (İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Görsel iletişim Tasarımı Bölümü İnteraktif Medya Tasarım Anabilim Dalı Öğretim Üyesi)

Not: ISPC2019 kapsamında sunulmaya ve/veya sergilenmeye değer bulunan iyi örnek sahibi okul yöneticisi ve öğretmenlerden katılım ücreti alınmayacaktır.

BAŞVURU YAP